Glave skupaj
je skupina 25 dijakov 1., 2. in 3. letnika naše Strokovne tehniške gimnazije. Je zelo pestra skupina, v kateri imamo različne hobije, interese, talente. Nekateri so odlični računalničarji, nekatere bolj zanima strojništvo, letala in rakete. Imamo tudi snemalce, fotografe, umetnike, športnike … Dijaki iz skupine sodelujemo z učitelji in ravnateljico pri pripravi in izvedbi dogodkov, kot je na primer dogodek Inženirke in inženirji bomo!, Dan odprtih vrat, informativni dnevi, sodelujemo tudi pri promociji …
SG Band
Naša šola se lahko pohvali s svojo glasbeno skupino. Ustanovljena je bila letos, sestavljajo pa jo trije dijaki prvega letnika ter dva dijaka in dijakinja tretjega letnika. Predstavljajo se na raznih šolskih proslavah, informativnem dnevu, maturantskem plesu. V letu 2023 pa so posneli tudi šolsko himno z naslovom Iskriva oda, ki si jo lahko poslušaš na spodnji povezavi:
Inženirke in inženirji bomo!
Ena izmed posebnih nalog Strokovne tehniške gimnazije je tudi spodbujanje inovativnosti pri mladih. Ob tem razvijajo ne samo svoje talente in inovativnost, pač pa tudi podjetnost in spretnosti kot so timsko delo, sodelovanje, komunikacija, nastopanje, predstavljanje svojih idej in izdelkov. Tako so dijaki v mesecu novembru pripravili že peti jubilejni dogodek Inženirke in inženirji bomo! z naslovom: »Od radovednosti in igrivosti – do inženirstva«. Samega dogodka se je poleg dijakov Strokovne tehniške gimnazije udeležilo kar nekaj gorenjskih devetošolcev, ki so ta dan prišli na Dan odprtih vrat.
Prireditev, ki se je tudi v živo predvajala prek Youtube kanala Strokovne gimnazije, je bila zelo zanimiva, živahna, še posebej atraktivna pa je bila okrogla miza z inženirji in pilotom, kjer so gostje odgovarjali na zanimiva vprašanja o tem, kako izbrati karierno pot in biti pri tem uspešen, pomerili so se tudi v izzivu izdelave in uspešnega vzleta papirnatega letala. Na okrogli mizi so sodelovali: Anže Rovanšek, inženir strojništva, pilot helikopterja v Letalski policijski enoti, Matej Košmrlj, inženir matematike, ustanovitelj in dolgoletni direktor Nicelabel (Loftware), Nina Seifert, inženirka elektrotehnike, samostojna razvojna inženirka za inovacije v družbi Iskraemeco in Kristina Batistič, inženirka računalništva in informatike ter svetovalka za kibernetsko varnost v podjetju NIL.
Vedno več deklet …
Na informativnem dnevu smo doživeli bučen aplavz, ko smo za primerjavo pokazali fotografijo iz zadnjega informativnega dneva, ki je potekal v živo – torej iz februarja 2020 – ko smo na naši tehniški gimnaziji imeli 4 dekleta in sedaj 4 leta kasneje je pri nas že 14 deklet … To dokazuje, da se punce ne bojijo tehnike, modernih tehnologij, da so lahko zelo uspešne dijakinje in dobre inženirke.